Finanšu plānošana

Lūdzu, pārbaudiet, vai jūsu jautājums nav publicēts šajā mājaslapā.

Ja Jūs nevarat atrast atbildi šeit, lūdzu, iesniedziet Jūsu jautājumu latviešu valodā pa e-pastu: information@eni-cbc.eu.

  1. Projekta budžeta aprēķinam: cik daudz Programmas pasākumu ir jāapmeklē gadījumā, ja mūsu pieteikums tiks apstiprināts?
  • Katram galvenajam atbalsta saņēmējam un katram atbalsta saņēmējam jāplāno vismaz 4 Programmas pasākumu apmeklējums (1 kopīgs LV-LT-BY seminārs, 2 nacionālie semināri, 1 Eiropas sadarbības dienas pasākums). Parasti uz pasākumiem tiek aicināti 2 pārstāvji no katras organizācijas.
  1. Vai ir noteiktas kaut kādas kvotas budžeta sadalījumam starp atbalsta saņēmējiem vai starp mīkstajām un infrastruktūras aktivitātēm?
  • Nekādas kvotas nav noteiktas. Budžeta sadalījumam starp atbalsta saņēmējiem un starp aktivitāšu veidiem ir jābūt labi sabalansētam un jāatspoguļo projekta loģika.
  1. Vai ir noteikti kādi ierobežojumi līdzfinansēšanas daļai katram atbalsta saņēmējam?
  • Nekādas kvotas nav noteiktas. Ieteicams visiem atbalsta saņēmējiem būt iesaistītiem projekta līdzfinansēšanā (Vadlīnijas, sadaļa 1.5.2).
  1. Vai projekta vadītājam, koordinatoram, utt. var maksāt algu budžeta kategorijas 1 ietvaros, pamatojoties uz pakalpojuma/uzņēmuma līgumu?
  • Nē. Budžeta kategorija 1 – var maksāt algas tikai saskaņā ar darba līgumiem. Citi atalgojumi – tikai zem budžeta kategorijas 3. Baltkrievijā t.s. Договор подряда jāplāno budzeta kategorijas 3 ietvaros.
  1. Kāds ir maksimālais projektā strādājošo personu skaits?
  • Nav ierobežots.
  1. Vai ir iespējams maksāt algas budžeta kategorijas 1 ietvaros tādiem darbiniekiem kā PR speciālists, iepirkumu speciālists vai jurists?
  • Jā, ja tas ir nepieciešams projekta mērķu sasniegšanai.

   7. Kādā veidā ir jāiekļauj personāls projektā zem budžeta kategorijas 1?

  • Jums ir jāievēro nacionālā likumdošana un organizācijas iekšējie noteikumi. 4 iesaistes iespējas ir norādītas Vadlīniju I pielikumā (Detalizētas prasības izmaksu attiecināmībai).

   8. Kā tiek aprēķinātas uzturēšanās izmaksas?

  • Jāņem vērā organizācijas iekšējie noteikumi, valsts un Eiropas Komisijas noteiktie limiti. Kārtība ir aprakstīta Vadlīniju 25. lappusē un Vadlīniju I pielikumā.

   9. Vai no projekta budžeta var segt uzturēšanās izmaksas organizācijas šoferiem?

  • Nē, šādas izmaksas var iekļaut BK 2 tikai projektā iesaistītajām personām (budžeta kategorija 1).

   10. Vai pieteicējiem ir jāiesniedz papildus dokumenti, lai pierādītu projektā ieplānoto pakalpojumu, preču, aprīkojuma un infrastruktūras cenas?

  • Nē.

    11. Vai viens partneris var iekļaut budžetā tehniskās dokumentācijas izmaksas, bet citi partneri – izmaksas, kas attiecas uz stipras partnerības attīstīšanu?

  • Nē, zem budžeta kategorijas 5 atļauts iekļaut tikai 1 izmaksu veidu uz visu partnerību.

    12. Ja zem BK 1 nav plānotas izmaksas, kā plānot izmaksas zem budžeta kategorijas 7?

  • Ja nav paredzētas izmaksas zem BK 1, tad nedrīkst paredzēt arī nekādas netiešās administratīvās izmaksas.

    13. Vai mums ir jāpievieno komerciālie piedāvājumi, lai pamatotu cenas, kas norādītas projekta pieteikuma formas budžetā?

  • Nē.

    14. Cik detalizētam ir jābūt budžeta aprakstam (kad tiek plānoti projekta pasākumi)?

  • Pietiek ar katra pasākuma nosaukumu un summu. Detalizētāks apraksts (dalībnieku skaits, citas pasākuma izmaksas) ir jāsniedz Pielikuma I ailē „Izmaksu pamatojums“ (Annex I “Detailed Budget“ Column “Justification of Costs“ to Grant Application Form).

    15. Vai projektā var piedalīties atbalsta saņēmējs, kas neko nelīdzfinansē?

  • Jā, tādi gadījumi ir iespējami, bet projektiem ir jānodrošina sabalansēta partnerība.

    16. Kā notiks ES finansējuma izmaksa (vai būs avansa maksājumi, utt.)?

  • Jā, avansa maksājumi ir paredzēti. iespēja – projekti ar ilgumu līdz 12 mēnešiem: avanss 40% + 40% pēc progresa atskaites apstiprināšanas + 20% gala maksājums pēc gala atskaites apstiprināšanas. 2. iespēja – projekti ar īstenošanas ilgumu vairāk par 12 mēnešiem: avanss 30% + nākamie avansa maksājumi par katru 6 mēnešu projekta īstenošanas periodu, katram maksājumam nepārsniedzot 25% pēc progresa atskaites apstiprināšanas + gala maksājums pēc gala atskaites apstiprināšanas.

    17. Vai mēs varam sākt pakalpojumu/aprīkojuma iepirkumu procedūru vēl pirms projekta īstenošanas uzsākšanās?

  • Jā, ja iepirkuma procedūras notiek saskaņā ar Programmas iepirkumu prasībām. Līgumi var būt parakstīti pirms dotācijas līguma stāšanās spēkā. Maksājumi var tikt veikti tikai projekta īstenošanas laikā (piezīme: izņemot sagatavošanas un ar gala ziņojuma sastādīšanu saistītos izdevumus, kā aprakstīts Vadlīniju sadaļā 2.2.3, daļās a, ii un iii).