CALENDAR

Cultural route

19 / 09 / 2020 / 10:00 Rykantai, Lithuania

Neries regioninio parko direkcija, įgyvendinant ES finansuojamą projektą ENI-LLB-1-098 „Kaimo vietovių tapatumo stiprinimas per tradicinius amatus ir turizmą“, kviečia 2020 m. rugsėjo 19 d. ir 20 d. dalyvauti ŽYGIUOSE Rykantų apylinkių orientaciniu maršrutu.

Žygį pradėsime Rykantuose. Iš jų, pro Žemųjų Semeniukų kaimą, toliau keliausime link Vilsos upelio krioklių. Šis upelis – išskirtinis Lietuvoje. Jis yra vienintelis, kurio vagoje susidaro natūralūs kriokliai. Didžiausias – daugiau kaip 1,5 metro aukščio. Kad ir kiek kartų čia ateitum, jie visuomet padaro didžiulį įspūdį. Šie kriokliai tarsi gyvi: kiekvienais metais juos randi tai didesnius, tai mažesnius, tai vis kitoje vietoje. Upelis teka giliame slėnyje, apsuptas šimtamečių eglių ir ąžuolų. Keliaujant link krioklių, apžiūrėsime sakintas pušis – prieš kelis dešimtmečius gyvavusios svarbios miškų ūkio pramonės šakos liudininkes.

Nuo Vilsos krioklių nirsime gilyn į Rykantų sengirę – seniausią ir gražiausią Neries regioninio parko spygliuočių mišką. Būtent čia galima pajusti tikros sengirės dvasią. Šis puikus miškas auga Neries daromoje beveik 5 kilometrų ilgio kilpoje. Visa upės kilpa apaugusi mišku, sodybų nėra, o į ją vedantys keliai prasti, dažnai sunkiai išvažiuojami, todėl čia išlikusi pakankamai natūrali gamta. Šioje sengirėje aplankyti senąsias mūsų protėvių kapines – Popų-Vingelių pilkapyną, apžiūrėti šimtametę Popų kaimo liepą, pasigrožėti Neries sraunuma su salomis, keistu pavadinimu – Kiaulės rėva.

Keliaudami matysime ir gūdžių, tamsių šimtamečių eglynų, ir šviesių pušynų, kuriuose vasarą sirpsta mėlynės ir bruknės. Taip pat aplankysite pušies genetinį draustinį – miško dalį, kurioje kuriame saugomos pačios liekniausios pušys. Išėję iš miško, atsisveikinsite su Rykantų sengire, ir pro Balčiūnų kaimą, grįšime į maršruto pradžią – Rykantus.

KAS? – gidas Saulius, tel.nr. +37061538708, el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2020 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis ir 10 val., 2020 m. rugsėjo 20 d., sekmadienis
KUR? –  Rykantai, Vilniaus g. 5 (šalia Rykantų universalaus daugiafunkcinio centro)
KIEK? – žygio atstumas ~ 12 km, trukmė ~ 4 val. Žygis NEMOKAMAS. Žygis tinkamas žygeiviams nuo 12 m.

SVARBU!  Nepamiškite apsauginės kaukės – dėl koronaviruso grėsmės ją bus privaloma dėvėti viso žygio metu!  Pasirūpinkite patogia ir atsparia drėgmei avalyne! Taip pat nepamirškite pasiimti šiltos arbatos ir užkandžių – žygio maršruto viduryje darysime kiek ilgesnį sustojimą.

BŪTINA REGISTRACIJA į 19 d. žygį iki rugsėjo 19 d. užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

BŪTINA REGISTRACIJA į 20 d. žygį iki rugsėjo 20 d. užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais. 

Žygio fizinis sudėtingumas (priklauso nuo nueinamo atstumo ir reljefo) pažymėtas nuo vienos iki trijų žvaigždučių * – kuo jų daugiau, tuo daugiau iššūkių. Tačiau neišsigąskite – net ir *** žvaigždutes turintys žygiai yra visiškai tinkami vidutinį fizinį pasirengimą turintiems žmonėms. Tiesiog jie – ilgesni, intensyvesni, bet ir įdomesni!