NAUJIENOS

EUROPA - TAI TU! SUŽINOKITE, KAIP ŠIEMET ŠVENTĖME EUROPOS BENDRADARBIAVIMO DIENĄ!

2019 / 09 / 25 :

Šiemet Europos bendradarbiavimo dieną šventėme diskusijų festivalyje „Būtent“ Birštone. „Būtent!“ yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Žodis „Būtent!” atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą.  Įkvėpimo „Būtent!” semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, panašių renginių kitose Skandinavijos šalyse, taip pat renginių „Arvamusfestival“ Estijoje ir „Lampa“ Latvijoje bei kitų „Democracy Festivals“ šeimos renginių Šiaurės-Baltijos šalyse.

   

Festivalio lankytojams paruošėme daug įdomių veiklų. Daug susidomėjimo sulaukė galimybė nusifotografuoti foto būdelėje!

    

Jos dėka gavosi daug nuotaikingų nuotraukų!

      

Kadangi Europos bendradarbiavimo dienos šūkis šiemet yra „Europa – tai Tu“, visos padarytos nuotraukos iškart keliavo į didelį ekraną, sudarydamos ES vėliavą, kurioje kiekvienas nusifotografavęs galėjo rasti save!

   

Nes Europa – tai Tu!

Taip pat mes organizavome diskusiją, skirtą išsiaiškinti, ar geri kaimynai yra artimesni, nei giminės. Norėjome sužinoti, kokia Lietuvos ir Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir kitų pietinės Baltijos jūros pakrantės šalių kaimynystė šiandien – kiek pajudėjome per 15 metų, kai bendroms su kaimynais iniciatyvoms turime galimybę naudoti ir ES paramą. Ar tinkamai ir tikslingai išnaudojame ES teikiamas galimybes kurti darnią kaimynystę – tvarius bei ilgalaikius ryšius tarp žmonių, bendruomenių, organizacijų, verslo, savivaldybių? O gal per pastaruosius pusantro dešimtmečio sukūrėme naujų „geležinių / informacinių / popierinių“ ir kitokių sienų? Kaip išvengti jų atsiradimo arba ką padaryti, kad jos nekliudytų kaimyniškiems santykiams?

Atsakymų į šiuos klausimus pakvietėme ieškoti žymius lietuvius ir Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos lietuvių kilmės visuomenės veikėjus.

   

Diskusijoje dalyvavo:

  • Vytautas Liškauskas – Lenkijos Punsko valsčiaus (kuriame apie 75 % gyventojų yra lietuviai) viršaitis. Šešis kartus išrinktas Punsko viršaičiu, per paskutinius rinkimus už jį balsavo 95,9 % rinkėjų;
  • Romualdas Ražukas – medicinos mokslų daktaras, Latvijos visuomenės ir politikos veikėjas, antrasis valstybės atkūrimo sąjūdžio – Latvijos liaudies fronto pirmininkas, buvęs Latvijos tautų kultūros draugijų sąjungos generalinis sekretorius, buvęs Rygos, Jūrmalos dūmos, tris kartus – Latvijos Seimo narys, buvęs Latvijos delegacijos Baltijos asamblėjoje pirmininkas, tris kartus – Baltijos asamblėjos pirmininkas, 2001–2002 m. Latvijos Seimo pirmininko pavaduotojas;
  • Dr. Jovita Tirvienė – Birštono savivaldybės administracijos direktorė, politikos mokslų daktarė;
  • Aleksas Bartnikas – Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas. Jo iniciatyva kasmet vyksta Kaliningrado srities moksleivių lietuvių kalbos olimpiados, vaikų dainų festivalis, literatūrinės popietės, vasaros kūrybinės stovyklos;
  • Maksimas Milta – Europos humanitarinio universiteto Komunikacijos ir plėtros skyriaus vadovas, aktyviai įsitraukęs į šiuolaikinės Baltarusijos visuomenės aktualijas.

Diskusiją moderavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

   

Renginio metu turėjome įdomią instaliaciją, klausiančią „Europa – kas tai?“

Į vidų patalpinome veidrodį, atsakantį „Europa – tai Tu“! Nes tai yra tiesa!

   

Taip pat lankytojų prašėme sujungti savo šalies pavadinimą su pavadinimais šalių, kuriose jie turi draugų ir parašyti žodžius, kurie jiems asocijuojasi su ES!

   

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė aplankė mūsų Europos bendradarbiavimo programų palapinę!

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook paskyroje.